Sopot to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na mapie polski. położony między Gdańskiem i Gdynią kurort jest bodajże najchętniej odwiedzanym miastem trójmiasta, które zwłaszcza w sezonie letnim tłumnie wypełnia się gośćmi spragnionymi błogiego wypoczynku.
Piękne, piaszczyste plaże z wypożyczalniami sprzętu, zjeżdżalniami i licznymi restauracjami i barami to tylko jeden z powodów, dla których do Sopotu zjeżdżają się turyści z całej Europy. bogata oferta miejsc dla amatorów nocnych rozrywek – a zatem kluby, bary i kawiarnie – przyciąga co roku prawdziwą masę spragnionych zabawy ludzi w każdym wieku, natomiast obszary typowo spacerowe – jak chociażby prawie 20 tysięcy hektarów powierzchni trójmiejskiego parku krajobrazowego – ściągają tu przez przez cały rok miłośników wypoczynku w ciszy i spokoju.

Prawdziwymi ikonami Sopotu są: charakterystyczne molo sopockie, będące najdłuższym drewnianym obiektem tego typu w Europie (ponad 500 m długości), oraz jego główna ulica – deptak bohaterów Monte Cassino z prawdziwym zatrzęsieniem kawiarenek, restauracji, klubów i dyskotek. kąpielisko jest także areną licznych wydarzeń sportowy, kulturalnych i rozrywkowych: od 1961 roku odbywa się tu festiwal sopocki (obecnie Sopot Top of the Top Festival) w słynnym gmachu opery leśnej, a także inne festiwale muzyczne i filmowe (m. in. Top Trendy, Sopot Film Festival, festiwal teatru polskiego radia i telewizji polskiej dwa teatry).
Status uzdrowiska Sopot zawdzięcza m.in. naturalnie występującym tu surowcom leczniczym (woda chlorkowo-sodowa, jodkowa), jak również 5 zakładom lecznictwa uzdrowiskowego, gdzie leczone są m.in. choroby kardiologiczne, choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne czy osteoporoza.

Choć Sopot sam w sobie przyciąga mnogością atrakcji, to o jego popularności stanowi również jego najbliższe sąsiedztwo. nie bez przyczyny trójmiasto uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce: tysiącletni Gdańsk z jego unikalną starówką urzeka swoim urokiem, Gdynia zaś zachwyca swą nowoczesną architekturą i przyjazną aurą. to właśnie tu odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, które wabią tu gości z całego świata – warto wspomnieć choćby Jarmark Św. Dominika czy też Open'er Festiwal. natomiast tereny okalające trójmiasto należą do najbardziej malowniczych rejonów w tej części Europy – lasy, łąki i jeziora znajdują się w zasięgu krótkiej wycieczki samochodem z każdego punktu wszystkich trzech miast.
Sopot jest doskonale skomunikowany z resztą kraju – znajduje się bowiem przy drodze łączącej południe polski z półwyspem helskim – polską mekką fanów surfingu. międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy znajduje się w odległości zaledwie 20 km od hotelu, zapewniając wszystkim przyjezdnym bezpośrednie połączenie z portami lotniczymi w całej Europie.

preloader
PFR 2.0